ابزار وبمستر

ما مي توانيم - Archive: 1391-06-3
انتقادات مجلسي ها درباره عدم توسعه صادرات زعفران؛

زعفران ايران به‌نام‌ديگران

http://www.icana.ir/KM_media/image/2011/04/4276_orig.jpg

‌مفاهيم و بسترهاي اقتصاد مقاومتي ابتدا بايد شناخته شود به اين معني كه بايد درك صحيح از اقتصاد ملي و همچنين فضاي اقتصاد جهاني و به دنبال آن شدت فشاري كه استكبار نسبت به ايران وارد مي كند، داشته باشيم و اين در حالي كه در سال‌هاي اخير بيش‌ترين فشاري كه از جانب نظام سلطه به كشور واردمي‌شود روي مسئله نفت است و از اين رو با سرمايه گذاري با كالاهاي غير نفتي همچون زعفران مي توانيم از اين بن بست خارج شويم.

 

به گزارش  خبرنگار حوزه انتخابيه خبرگزاري خانه ملت ،‌در سال جاري با نام  حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني انتخاب شده است چرا كه به اوج رسيدن فشارهاي ناشي از تحريم ها ،اقتصاد كشور را در شرايط خاص قرار داده و در اين شرايط استفاده از اقتصاد مقاومتي راهگشا است.

 


به ادامه مطلب رجوع فرمائيد...
Share

شكوفايي صادرات غير نفتي، با اقتصاد مقاومتي

اقتصاد مقاومتي، بهترين الگو اقتصادي براي كاهش وابستگي كشور به درآمدهاي نفتي است.

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/23/328761_442.jpg

سيد محمود اسلامي كارشناس اقتصادي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران گفت: برون رفت از مشكلاتي كه زير سايه سنگين درآمدهاي نفتي پوشيده شده است و روز به روز گسترده مي‌شود تنها با تمركز به حول محور توليد كالاهاي با كيفيت داخلي كه يكي از الزامات مدل اقتصاد مقاومتي است بدست مي‌آيد.
وي ادامه داد: برخي كارشناسان اقتصادي، اقتصاد مقاومتي را تحليل ناصيح نموده و به معناي رياضت اقتصادي تفسير نموده‌اند. اما معناي درست اقتصاد مقاومتي، يعني افزايش ظرفيت توليد ملي، بهبودهاي كسب و كار از طريق مديريت سرمايه‌هاي انساني بوده است نبايد از اين نكته غافل شد كه تنها با توليد كالاهاي با كيفيت شكوفايي اقتصادي صورت نمي‌گيرد تحقق شكوفايي اقتصادي زماني صورت مي‌گيرد كه بايد با كيفيت، مديريت صحيح مصرف و تعادل و پرهيز از اسراف و تبذير را در دستوركار خود قرار دهيم.
اسلامي در پايان گفت: حمايت از توليد كنندگان داخلي، ترويج مصرف كالاي ايراني در بازار مصرف و همچنين حمايت از صادرات غير نفتي يكي از مولفه‌هاي كاهش وابستگي اقتصاد به نفت است.
منبع: باشگاه خبرنگاران


Share

توليد كالاي ايراني؛ تثبيت فرهنگ ايراني، اسلامي

«توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ ايرانى» شعاري است كه رهبر معظم انقلاب با طرح آن، دورنماي فعاليت هاي اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي مسئولين و آحاد جامعه را بر‌اي سال جاري و آينده كشور، مشخص نمودند.

 

اين نامگذاري ، اگرچه نامي اقتصادي دارد، اما بنا به تأكيد رهبر معظم انقلاب ، بخش اساسي و اصلي حمايت از توليد ملي ، كار و سرمايه ايراني به مردم باز مي‌گردد و نقش افراد جامعه در اين حمايت نه تنها كمرنگ‌تر از دولت و محورهاي اصلي توليدي يعني كارگران و سرمايه‌گذاران نيست، بلكه بسيار با اهميت است، چراكه عدم استقبال مردم از محصولات ساخت داخل ، ريشه‌اي فرهنگي دارد و اين موضوع توسعه و پيشرفت  كار و توليد را با چالش جدي مواجه ساخته و به وابستگي و در نهايت ركورد اقتصادي ، اجتماعي منجر خواهد شد..........

 Share

موضوعات

آمار وبلاگ و پیام صوتی

تعداد بازدید : 499433
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 499433
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
ADS

پیام مدیر

لوگوی ما

لوگوی دوستان

سایر امکانات

X