ابزار وبمستر

ما مي توانيم - Archive: 1391-06-4
ايرانپور در واكنش به ادعاي دولت مبني بر رشد اقتصادي ۵ درصد در سال گذشته:

بدون حمايت از توليد نمي توان به رشد اقتصادي مطلوب رسيد

http://www.icana.ir/KM_media/image/2011/06/7122_orig.jpg

عضو كميسيون كشاورزي و آب و منابع طبيعي مجلس ادعاي دولت مبني بر رشد اقتصادي ۵ درصدي در سال گذشته را دور از واقعيت خواندو تاكيد كرد: هر چند اگر اين ميزان از رشد اقتصادي صحيح بود باعث افتخار و مسرت بود اما ۵ درصد رشد صحيح نيست و رشد اقتصادي كم تر از اين ميزان است.

 

علي ايرانپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت گفت: با توجه به مسائلي از قبيل اجراي قانون هدفمندي يارانه ها،ركود اقتصادي  و مسائلي از قبيل تحريم رشد اقتصادي ۵ درصد دور از ذهن است.

نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي در ادمه اين مطلب افزود:هر چند اگر اين ميزان از رشد اقتصادي صحيح بود باعث افتخار و مسرت بود اما ۵ درصد رشد صحيح نيست و رشد اقتصادي كم تر از اين ميزان است.

ايرانپور با تاكيد بر اين كه بايد رشد اقتصادي را به ۸ درصد رساند، افزود:يكي از راهكارهاي رسيدن به رشد اقتصادي ۸ درصد حمايت از صنعت است كه شاخصه هاي اصلي پيشرفت و آباداني كشور نيز محسوب مي شود.

 وي عدم وجود نقدينگي در دست بخش توليد و صنعت را از مهم ترين مشكلات آنها توصيف و تصريح كرد:گردش پولي كه بايد در اختيار بخش صنعت باشد ،نيست و اين مسئله مشكلات جدي به وجود مي آورد.

عضو كميسيون كشاورزي و آب و منابع طبيعي مجلس بحث پرداخت ماليات را در رشد اقتصادي ضروري دانست و گفت:توليد كنندگان نيازمند حمايت هستند و اگر حمايت لازم از بخش توليد صورت نگيرد هيچ وقت رشد اقتصادي مورد نظر محقق نمي شود.

منبع: خانه ملتShare
قادري در واكنش به اعلام نرخ رشد ۵ درصدي اقتصاد:

آمار رشد اقتصادي از سوي دولتي‌ها ملموس نيست

http://www.icana.ir/KM_media/image/2012/05/19438_orig.jpg

عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بيان اينكه آمار اعلام شده از سوي مسئولان دولتي در خصوص رشد ۵ درصدي اقتصاد بايد به صورت شفاف، جزئي و دقيق‌تري اعلام شود، گفت: آمار اعلام شده از سوي مسئولان دولتي ملموس نيست.

 

جعفرقادري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت درباره رشد اقتصادي سال ۹۰، گفت: رشد اقتصادي در اين سال آنچنان كه مقامات دولتي مي‌گويند، ملموس نيست.

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در حاليكه ميانگين رشد اقتصادي ايران حدود ۵ درصد و در سال ۹۱ رشد اقتصاد جهان كاهنده و در ايران رو به افزايش گزارش شده است كه اين رقم در جهان در سال ۹۰ رقم ۳.۹ درصد بود.

وي با بيان اينكه آماراعلامي ازسوي مسئولان دولتي لمس نمي‌شود، تأكيد كرد: ‌مسئولان بانك مركزي بايدبا اعدادو رقم جزئي‌تر و دقيق‌تري اعلام كنند و ضمن ارائه آمار توضيحاتي درباره آمارمنتشره خود ارائه دهند.

قادري با يادآوري اينكه طبق قانون برنامه بايد به رشد ۸ درصدي در اقتصاد برسيم، تصريح كرد كرد: براي رسيدن به چنين رشدي در اقتصاد كشور نياز به برنامه‌ريزي و اصلاح ساختارها است.

عضو كميسيون برنامه؛ بودجه و محاسبات مجلس افزود: چنانچه ما به رشد اقتصادي ۵ درصدي رسيده بوديم آثار و نتايج آن در سطح جامعه به راحتي احساس مي‌شد ولي چنين ثمراتي در جامعه ديده نمي‌شود.

محمد پاريزي معاون وزير اقتصاد اخيرا اعلام كرده است كه در حالي كه رشد اقتصادي جهان در سال ۸۹ رقم ۵.۳ درصد بود اين رقم در ايران ۵.۸ درصد بود و در سال ۹۰ نيز اين رقم حدود ۵ درصد و در سال ۹۱ رو به افزايش بوده است.

منبع: خانه ملتShare

تدوين رشته‌هاي جديد اقتصاد مقاومتي در دانشگاه علامه طباطبايي


رئيس دانشگاه علامه طباطبايي از اتمام بازنگري رشته اقتصاد در آينده نزديك خبر داد و گفت: در روزهاي آينده موارد بازنگري شده به وزارت علوم ارسال خواهد شد.

سيد صدرالدين شريعتي در گفت‌وگو با ايسنا با تشريح برنامه‌هاي دانشگاه در سال تحصيل جديد اظهار كرد: توسعه كمي و كيفي در حوزه پنج دانشكده، پژوهشكده و پژوهشگاه به ويژه در حوزه قم از مهمترين برنامه‌هاي دانشگاه علامه در سال تحصيلي 91- 92 است.

وي همچنين از تلاش براي ايجاد چندين دوره دكتري جديد در سال جديد خبر داد و افزود: همچنين در رابطه با اقتصاد مقاومتي در حال تدوين رشته‌هايي در حوزه اقتصاد مقاومتي، مديريت اقتصاد مقاومتي و فرهنگ اقتصاد مقاومتي هستيم.Share

موضوعات

آمار وبلاگ و پیام صوتی

تعداد بازدید : 499447
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 499447
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
ADS

پیام مدیر

لوگوی ما

لوگوی دوستان

سایر امکانات

X