ابزار وبمستر

ما مي توانيم - Archive: 1391-07-4
اربابي:

حمايت از توليدات داخلي در نمايشگاه هاي فصلي مورد توجه قرارگيرد

http://www.icana.ir/KM_media/image/2012/09/25261_orig.jpg

دبير كميسيون اقتصادي مجلس با انتقاد از نحوه برگزاري نمايشگاه هاي پاييزه گفت: در حال حاضر اشكالات متعددي در نحوه برگزاري نمايشگاه هاي پاييزه وجود دارد كه يكي از آن ها عرضه محصولات بي كيفيت در اين نمايشگاه هاست كه دولت بايد به آن توجه داشته و زير ساخت هاي عرضه توليدات با كيفيت را در اين نمايشگاه ها فراهم كند

سعيد اربابي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت، افزود: برگزاري نمايشگاه هاي پاييزه فرصت مناسبي در جهت حمايت از توليدات داخلي است كه بايد در نحوه برگزاري اين نمايشگاه ها، اين موضوع مورد توجه قرار گرفته و از سوي دولت رعايت شود.

 نماينده مردم ايرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ،لاشار،بنت و آشار در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: برگزاري نمايشگاه هاي پاييزه در تعديل قيمت محصولات و در آستانه بازگشايي مدارس موثر است اما بايد دولت نظارت هاي بيشتري بر اين بازارها داشته باشد.

اربابي تأكيد كرد: در برگزاري نمايشگاه هاي پاييزه دولت در اجرا خوب عمل مي كند اما در بعد نظارتي ضعيف عمل مي كند كه بايد به اين مسئله توجه شود.

اين نماينده مجلس نهم اظهارداشت: مهمترين مسئله اي كه در برگزاري نمايشگاه هاي پاييزه بايد مد نظر قرار گيرد اين است كه مي بايست حقوق توليد كننده و مصرف كننده در عرضه محصولات رعايت شود.

 نماينده مردم ايرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ،لاشار،بنت و آشار در مجلس درمورد اقدام دولت براي توزيع كالا در بازارهاي مصرف در جهت كنترل قيمت برخي محصولات غذايي از جمله مرغ و برنج،افزود: دولت بايد تلاش كند تصدي‌گري‌هاي خود را واگذار كند چرا كه اقداماتي نظير توزيع كالا در شان و جايگاه دولت نيست.

اين عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه بايد بستر توليد فراهم شود، اظهار كرد: نيازهاي كارخانجات توليدي بايد فراهم شود تا توليد رونق بگيرد.

عضو هيأت رئيسه كميسوين اقتصادي مجلس در پايان در باره گراني ،عوامل گراني و راهكارهاي مبارزه با آن يادآور شد: پراكنده بودن سياست گذاري در حوزه توليد و واردات كالا ازعوامل به هم ريختن بازار است.

منبع: خانه ملتShare

موضوعات

آمار وبلاگ و پیام صوتی

تعداد بازدید : 499547
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 499547
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
ADS

پیام مدیر

لوگوی ما

لوگوی دوستان

سایر امکانات

X