ابزار وبمستر

ما مي توانيم - Archive: 1391-09-4
رمز و رازهاي موفقيت؛
چگونه 3.000 تومان خود را هزاران برابر كنيم؟/ فيلم
«من موفقيت هر شخصي را در خودش مي‌بينم، اگر كسي چيزي را بخواهد بدون ترديد به آن خواهد رسيد».
 
 

  احمد غفاري، كارآفرين نمونه اين هفته برنامه پايش بود كه يكشنبه شب‌ها از شبكه اول سيما پخش مي‌شود.
وي از نوجواني علاقه‌مند به كارهاي فني و توليد محصولات با كيفيت بوده است. غفاري از همان ابتداي جواني كسب و كار توليد قطعات صنعتي را شروع كرد و در اين راه آن قدر سخت كوشي و پشتكار به خرج داد تا در سال 1387 كارآفرين نمونه ايران معرفي شد و براي محصولاتش از كشورهاي مختلف جوايز و نشان‌هاي كيفيت دريافت كرد. هم اكنون نان آوران حدود 1.000 خانواده در واحدهاي توليد احمد غفاري مشغول به كار هستند. غفاري در فعاليت‌هاي خيريه نيز فعال است و در سن 63 سالگي همچنان پرانرژي و پراميد در پي توليد و صادرات كالاهاي با كيفيت ايراني است.
كارآفرين نمونه ايران در اين برنامه در مورد شروع كار خود گفت: پس از چند سال شاگردي در تراش كاري، در سن 17 سالگي از پدرم خواستم كه يك تراشكاري باز كنم، پدرم هم سه هزار تومان به من سرمايه داد و با برادر بزرگ‌ترم اين كار را از يك كارگاه اجاره اي 12 متري شروع كرديم.
غفاري با بيان اينكه اكنون كارگاه‌هايم حدود 5000 متر مربع وسعت دارند، تاكيد كرد: من به علت عشق به كار و كارگرهايم هر روز سر كار مي‌آيم و دلم مي‌خواهد براي جامعه خودم مفيد باشم.
وي با رد سخن كساني كه مي‌گويند اين موفقيت‌ها مربوط به گذشته بوده است و در شرايط امروزي امكان ندارد، تاكيد كرد: من موفقيت هر شخصي را در خودش مي‌بينم، اگر كسي چيزي را بخواهد بدون ترديد به آن خواهد رسيد.

پخش فيلم مصاحبه احمد غفاري با برنامه پايش (در كادر زير كليك كنيد)دانلود فايل مصاحبه

حجم فايل: 17.2 MB

منبع: payesh.iribtv.irShare

علل فرهنگي و اقتصادي گرايش به مصرف كالاهاي خارجي

اين تفاخر غلطي است كه ما مارك هاي خارجي را در پوشاكمان، در وسايل منزلمان، در مبلمانمان، در امور روزمره، در خوراكي هايمان ترجيح بدهيم به مارك هاي داخلي در حالي كه توليد داخلي در خيلي از موارد بسيار بهتر است. من شنيدم پوشاك داخلي را كه در بعضي از شهرستان ها توليد مي شود، مي برند مارك خارجي مي زنند، بر مي گردانند. اگر همين جا بفروشند ممكن است خريدار ايراني رغبت نكند اما چون مارك فرانسوي دارد، خريدار ايراني همان لباس را همان كت و شلوار را همان دوخت را انتخاب مي كند، اين غلط است.» اين جملات بخشي از بيانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور زائران حرم مطهر رضوي در روز اول فروردين ماه امسال است كه پرده از يك آسيب مهم اجتماعي در زمينه فرهنگ مصرف بر مي دارد، آسيبي كه بي توجهي به آن مي تواند راهبرد حمايت از توليد ملي در عرصه مصرف را با مشكل رو به رو كند. حال با توجه به چنين آسيب مهمي اين سوال مطرح مي شود كه چگونه مي توان اين نگرش نادرست جامعه را نسبت به كالاهاي داخلي اصلاح كرد؟ اساسا چرا و به چه دلايلي فرهنگ مصرف طي سال هاي گذشته به چنين وضعيتي دچار شده است؟ آيا بي توجهي به تبليغات و ترويج استفاده از كالاهاي داخلي در اين امر دخيل بوده است يا اين كه فقدان نظام اقتصادي كارآمد و مشتري مدار و كم توجهي به مصالح كلان جامعه در امر تجارت و بازرگاني اين شرايط را به وجود آورده است؟ در اين شرايط وظيفه توليد كنندگان و مصرف كنندگان چيست؟ آيا صرف ترويج مصرف كالاهاي داخلي، مشكل را حل مي كند يا اين كه توليد كنندگان نيز در اين امر سهم و نقش مهمي دارند؟ در گفت وگويي با دكترعربي، معاون پژوهشي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و از صاحب نظران اقتصادي، با نگاهي آسيب شناسانه گرايش برخي از مردم را به مصرف كالاهاي خارجي بررسي كرده ايم............Share

موضوعات

آمار وبلاگ و پیام صوتی

تعداد بازدید : 499443
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 499443
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
ADS

پیام مدیر

لوگوی ما

لوگوی دوستان

سایر امکانات

X