ابزار وبمستر

ما مي توانيم - توليدات ايراني با كيفيت

دانلود كليپ صوتي توليد ملي | يك نمونه موفق

حجم : ۲٫۸۰ مگابايت
بايد به طرف مصرف توليدات داخلى رفت. وقتى مى‌خواستند ساختمان اجلاس بين‌المللى را بسازند- ساختمانى كه امروز ما پُزش را مى‌دهيم- مهندسان آن اينجا آمدند. من به آن‌ها گفتم تصميم قطعى بگيريد كه در اين ساختمان هيچ مصالح خارجى به كار نرود. فقط در آخرِ كار در بخشى از كارهاى صوتى و الكترونيكى و استفاده از موكت نسوزى كه در داخل نمى‌توانيم توليد كنيم، از توليدات خارجى استفاده كردند. اين ساختمانِ به آن عظمت، نود و چند درصد مصالحش از توليدات داخلى است. بنده در قضيه ساختِ آن ساختمان چند بار قاطع اين موضوع را گفتم و ابلاغ كردم كه رفتند و دنبال كردند و شد. ما مى‌توانيم؛ اين همه توليد داخلى داريم: چينى، بلور و كارهاى چوبىِ به اين خوبى داريم، كه باز آقايان و بخصوص اين شركتها از خارج مى‌آورند!

بيانات در ديدار اعضاى هيأت دولت‌
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3189Share
صنام، يادگار ديروز در بازار امروز
صنام؛ نسل جديد تلويزيون‌هاي ايراني
توليد ايراني: شركت صنام جز معدود توليد كنندگان تلويزيون در ايران است كه با تحولات تكنولوژيك دنيا حركت كرد و هم‌اكنون محصولات توليد شده اين شركت اعم از انواع تلويزيون‌هاي ال‌اي‌دي و ال‌سي‌دي آن در بازار موجود است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني تا دو دهه پيش در بسياري از خانه‌هاي ايرانيان تلويزوين‌هاي رنگي وجود داشت كه اين تلويزوين‌ها ساخت شركت‌هاي داخلي نظير پارس و يا شهاب بودند سال‌ها بعد شركت‌هاي ديگري در ايران براي توليد اين محصول به وجود آمدند كه يكي از اين شركت‌ها كه به زودي و به سرعت جاي پاي خود رادر بازار لوازم خانگي ايران باز كرد، شركت صنام بود شركتي كه با توليد تلويزيون‌هاي رنگي پا به ميدان رقابت گذاشت و با كيفيت قابل قبول محصولاتش به سرعت در بازار مطرح شد و مشتريان خود را پيدا كرد.

شرايط خاص حاكم بر بازار ايران در سال‌هاي 1370- 1375 كه عموماً با كمبود عرضه مواجه بود موجب شد كه تفكر ادامه فعاليت بصورت گسترده در شركت صنام شكل گرفته و بر اين اساس سياست‌هاي توليد ، تامين ، تجارت ، تحقيق و توسعه و خدمات پس از فروش راه اندازي شود، در سال 1384 به موضوع فعاليت شركت پروژه‌هاي فن آوري اطلاعات و سيستم‌هاي كنترل و مانيتورينگ اضافه شد. و در سال 1386 در ادامه فعاليت‌ها خطوط توليد و عرضه محصولات خانگي نظير جاروبرقي و ماشين به طور كامل در دستور كار قرار گرفت كه نتيجه آن در سال 1388 مواردي از قبيل : راه اندازي كارخانه صنافوم با همكاري شريك تجاري - گسترش مديريت توليد بدون كارخانه با محصولاتي نظير اجاق گاز، ماشين لباسشويي ، چرخ گوشت و تلفن همراه جهت حضور پررنگ تر در بازار بود.

دستاوردهاي شركت صنام الكترونيك كه براي نخستين بار در ايران انجام گرفته است، پيشگامي در ورود به تكنولوژي‌هاي برتر مانند، طراحي مايكام اختصاصي، طراحي شاسي اختصاصي (Unique) براي محصولات 14” و 21”، نخستين توليد كننده تلويزيون‌هاي  Projection، نخستين توليد كننده تلويزيونهاي FATو Utra Sim، اولين توليد كننده تلويزيون‌هاي سينمائيCD، اولين توليد كننده تلويزيون‌هاي پلاسما PDPدر ايران است. دستاوردهايي كه اين شركت را در ايران به عنوان يكي از پيشتازان اين عرصه تبديل كرده است.

اين شركت در طول 9 سال موفق به دريافت گواهينامه‌هايي از قبيل مديريت ايمني و بهداشت حرفه‌اي OHSAS 18001-1999، گواهينامه مديريت كيفيت ISO 9001-2000از طراحي تا خدمات پس از فروش، گواهينامه و تنديس رعايت حقوق مصرف كنندگان براي سال اول، گواهينامه و تنديس رعايت حقوق مصرف كنندگان براي سال دوم، استقرار سيستم كاهش استراتژيك هزينه‌ها(SCR) با رويكرد شش سيگما، گواهينامه و تنديس رعايت حقوق مصرف كنندگان براي سال سوم، استقرار سيستم شش سيگما و آموزش 20 نفر تحت عنوان Green Belts، گواهينامه و تنديس رعايت حقوق مصرف كنندگان براي سال چهارم، گواهينامة تعهد به تعالي جايزة ملي بهره وري و تعالي سازماني و بسياري تاييديه‌هاي ديگر شده است.

شركت صنام الكترونيك در زمينه‌هاي مختلف تكنولوژيكي روز دنيا فعاليت مي‌كند. اين فعاليت‌ها كه به منظور تسهيل در برقراري ارتباطات جامع و در تمام سطوح در اكثر سيستم‌هاي صنعتي، توليدي، خدماتي، آموزشي، اداري، مديريتي، و ... در جهان پيشرفته امروز بكار گيري مي‌شود، قطعاً مورد نياز تمام سازمان‌هاي دولتي و غير دولتي كشور است كه بايد به سرعت و در تمام ابعاد مورد استفاده قرار گيرد.

با توجه به وجود نيازمندي‌هاي اصلي صنايع در زمينه‌هاي گوناگون همانند استفاده از خدمات و پروژه‌هاي فن آوري اطلاعات و ارتباطات، مانتينورينگ و كنترل تجهيزات، اتوماسيون صنعتي، سيستم‌هاي حفاظت پيراموني و كنترل دسترسي ،بهينه سازي مصرف انرژي و نيز حساس بودن اين پروژه‌ها از لحاظ فني ، افتصادي و امنيتي كه به طور يقين تاثير مستقيم بر روند حياتي و انجام صحيح پروژه‌هاي حال و آينده خواهد داشت ، شركت صنام الكترونيك توانمندي خود را نسبت به انجام طرح‌ها و پروژه هاي مذكور اعلام كرده است.

شركت صنام الكتريك هم اكنون يكي از شركتهاي توليد كننده لوازم خانگي در ايران است كه داراي شبكه گسترده خدمات پس از فروش بوده و به صورت يكپارچه اين خدمات در به مشتريان خود ارائه مي دهد خدماتي كه جز لاينفك شركت هاي اين چنين در تمامي كشورها است.Share
ماشين‌هاي لباس‌شويي ايراني
لوازم خاانگي‌هايي كه كيفيت خوب و قيمتي مناسب دارند
توليد ايراني: شركت پاك شوما يكي از توليدكنندگان معتبر ماشين هاي لباس شويي كاملا اتوماتيك در ايران است؛ ماشين‌هايي كه از لحاظ كيفيت با رقيبان خارجي خود به خوبي رقابت مي‌كند و از نظر قيمتي، اين رقيبان را با فاصله‌اي بسيار زياد پشت سر گذاشته است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، اين روزها خانه ايرانيان نيز به مانند تمامي مردم نقاط مختلف جهان چهره كاملا متفاوت با سال‌هاي گذشته پيدا كرده است، اگر تا ديروز زنان ايراني در هنگام خريد و يا اجاره خانه به سينك ظرف شويي و مكان مناسب قرار گرفتن يخچال و فريزر توجه مي‌كردند چند سالي است كه پيدا كردن نقطه مناسب براي قرار دادن ماشين لباس شويي و در كنار آن ماشين ظرف شويي نيز براي آنها مهم شده است و ديگر كمتر دختري پيدا مي‌شود كه بدون داشتن ماشين لباسشويي در جهزيه خود به خانه بخت رود.

هم‌اكنون در بازار به لطف واردات گسترده لوازم خانگي به كشور انواع اقسام ماشين‌هاي لباس شويي از سوي فروشگاه و مغازه‌هاي مختلف به فروش مي‌رسد و جستجو در بازار تهران براي خريد يكي از آنها آدمي را به سرگيجه‌اي مزمن دچار مي‌كند، مارك‌هاي تجاري مختلف كه تا يك دهه پيش بسياري از مردم حتي نام آنها را به گوش نشنيده بودند اينك به وفور در ايران يافت مي شوند حضور برندهاي خارجي آنچنان در بازار ايران افزايش يافتند كه جاي محصولات توليد داخل را تنگ كرده و يا در بسياري از موارد گرفتند با اين حال هنوز هم در بازار ماشين‌هاي لباس‌شويي ساخت داخل وجود دارند و با قيمت‌هاي بسيار مناسب‌تر از قيمت توليدات خارجي عرضه مي‌شوند كه يكي از بهترين آنها ماشين لباس‌شويي پاك شوما است. شركتي كه بر خلاف فعاليت‌هاي گسترده صنعتي بسياري از مردم آن را به عنوان توليد كننده لوازم آرايشي و بهداشتي مي‌شناسند .

شركت توليدي صنعتي پاكشوما ، فعاليت خود را در سال 1354 با توليد لباسشويي‌هاي نيمه اتوماتيك آغاز كرد تا جائيكه در زمان خود در زمينه توليد لباسشويي‌هاي نيمه اتوماتيك در زمره بهترين ماركها شناخته شده قرار گرفته است.

در سال 1376 با تغيير مديريت، سياست كلي شركت بر مبناي همكاري نزديك با كمپاني‌هاي بزرگ اروپايي و آسيايي قرار گرفت و اقدامات لازم براي ورود تكنولوژي روز جهان در زمينه توليد انواع لباسشويي انجام شد. اكنون مي‌توان ادعا كرد كه شركت پاكشوما ، يكي از نخستين توليد كننده ماشين‌هاي لباسشوئي هوشمند در ايران است.

شركت پاكشوما در سال 2009 بويژه در زمينه توليد ماشين لباسشويي بسيار موفق عمل كرد و با همكاري شركت ال جي كره بيشتر از 65% سهم بازار ماشين لباسشويي را بر اساس استراتژي سود دو جانبه بدست آورد . و اين تجربه موفق موجب آغاز همكاري اين دوشركت براي توليد يخچال‌هاي سايد باي سايد در ايران شده است.

شركت پاكشوما توانسته است با مديريت صحيح و سعي و تلاش متخصصان خود كالاهايي ارزنده با كيفيت و دوام بالا و همچنين قيمت‌هاي مناسب به بازار عرضه كند و هم اكنون به سومين همكار ال جي در بخش توليد لباسشويي در جهان تبديل شده است.

شركت پاكشوما با بيش از400 مركز سرويس و خدمات پس از فروش بزرگترين دامنه خدمات پس از فروش را در كشور به خود اختصاص داده است .

شايد بتوان پاكشوما را در زمينه به روز بودن، برترين شركت لوازم خانگي ايراني معرفي كرد، مصرف انرژي پايين و كسب درجه انرژي Aبراي بعضي از محصولات توليدي اين شركت رقابت پذيري آن را با شركت‌هاي خارجي در بازار دو چندان كرده است. لباسشويي‌هاي بدون تسمه و با (تقريبا) آخرين تكنولوژي و امكان شستشوي اسلامي( سه بار آبكشي از ويژگي‌هاي مهم توليدات اين شركت ايراني است.

براي آشنايي هر چه بيشتر با محصولات اين كارخانه به مقايسه يكي از مدل‌هاي ماشين لباس شويي پاك شوما با برخي از برندهاي خارجي موجود در بازار پرداختيم كه به نتايج قابل قبول و تحسين برانگيزي رسيديم.

ماشين لباس شويي پاك شوما مدل PAK-10264TD  داراي دورموتور 1000 دور در دقيقه،8 برنامه شستشو، سيستم آبكشي بهداشتي، سيستم ضد چروك، قابليت تنظيم دما، قابليت تنظيم دور خشك كن، قابليت غوطه وري درآب، قابليت تاخير در زمان شستشو، صفحه نمايشگر، عيب ياب هوشمند، قفل كودكان است. اين ماشين لباس شويي در عرض 600، عمق 550 و ارتفاع 850 ميلي متر است ظرفيت شستشوي آن 7 كيلو گرم  و ميزان آب مصرفي آن براي يك شستشوي كامل 64 ليتر در نظر گرفته شده است.

اين مدل با وزن 66 كيلوگرمي مصرف انرژي پايين (نشان B) كه در مقايسه با مدل‌هاي خارجي در بازار از قيمت بسيار مناسبي برخوردار است.

ماشين لباس شويي پاك شوما در حالي به قيمت 700 هزار تومان به فروش مي‌رسد كه مارك تجاري بوش با ويژگي‌هاي اين چنيني يك ميليون و 700 هزار تومان ، مارك بكو يك ميليون و 300 هزار تومان ، مارك ال جي يك ميليون و 200 هزار تومان و ايندزيت يك ميليون و 300 هزار تومان در بازار عرضه مي‌شوند.

با اين حال اين ايرانيان هستند كه ترجيح دهند آسايش و رفاه زندگي خود را با كدام يك از مدل‌هاي ماشين لباس شويي در بازار فراهم كنند، موضوعي كه كاملا اختياري است، اختياري كه نتيجه  مستقيمي بر كار و اشتغال تعداد زيادي از هم وطنانمان در شركت پاك شوما خواهد داشتShare
كاچيران، شركتي كه براي نخستين بار رقباي ژاپني را به زانو درآورد
نبض تپنده بازار چرخ خياطي در دست كاچيران
توليد ايراني: سال ها قبل در خانه بسياري از ايرانيان اگر چرخ خياطي بود آن چرخ محصول شركت‌هايي خارجي نظير سينگر و بعدها تر ژانومه ژاپن بود، سال‌ها طول كشيد تا سرانجام در ايران شركتي تاسيس شد كه نه تنها به بزرگترين شركت توليد چرخ خياطي خاورميانه تبديل شد كه براي نخستين بار بازار را از دست رقيب قدرتمندي همچون ژانومه ژاپن گرفت و به ايرانيان چرخ خياطي ايراني هديه كرد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، سال ها از ورود نخستين چرخ خياطي به ايران مي گذرد.

نخستين چرخ خياطي وارد شده به ايران، چرخ خياطي سينگر بود كه در زمان مظفرالدين شاه وارد ايران شد. بعد از آن تا سال‌هاي طولاني بازار ايران در تسخير چرخ خياطي‌هاي خارجي قرار داشت و به تدريج با قدرت يافتن ژاپن در عرصه اقتصاد محصولات اين كشور به ويژه چرخ خياطي در ميان بازار و مردم ايران جا باز كرد و مورد استقبال زنان و مردان خياط ايران قرار گرفت.

سال 1359 سال تولد كاچيران بر روي كاغذ

سالها از واردات اين محصول به كشور گذشت تا اينكه نخستين كارخانه توليد چرخ خياطي در ايران از سوي سيد محمدجعفر سبزواري در سال 1359 با نام كاچيران تاسيس شد.

اين شركت با خريداري تمامي تجهيزات و ماشين آلات خود از كشور آلمان توانست به سرعت خطوط خود را راه اندازي كند و در سال 1370 نخستين محصولات خود را به بازار عرضه كند.

تكنولوژي از آلمان توليد از ايران

اين شركت پس از دريافت تكنولوژي از فاف آلمان مدرن ترين ماشين آلات توليدي اين رشته را انتخاب و بعد از ورود آنها به ايران شروع به توليد كرد. خط مونتاژ كارخانه در سال 1370 و خطوط توليدي در سال 1374 افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت. به منظور تنوع بخشيدن به محصولات اين شركت درسال 1377 تكنولوژي ژانومه ژاپن نيزخريداري شد وتوليداين چرخ‌ها نيز در كشور آغاز شد.

30 مدل چرخ خياطي محصول و هنر كاركنان كاچيران

در حال حاضر بيش از 30 مدل چرخ خياطي نيولايف، ياسمين و ژانينا با كارايي و با قيمت‌هاي متفاوت در داخل كشور توليد و به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه مي شود.

اين شركت توانست با ارائه انواع چرخ  خياطي‌هاي جديد با قيمت‌هاي ارزان تر از مدل‌هاي مشابه خارجي در دهه 70 خورشيدي به تدريج بازار را در اختيار خود بگيرد و شايد براي نخستين بار كالايي ايراني كالاي رقيب ژاپني خود را در بازار ايران به زانو درآورد.

در حال حاضر 21 مدل چرخ خياطي نيو لايف، ياسمين و ژانينا با كارايي و با قيمت هاي متفاوت در داخل كشور توليد و به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه مي‌شود.

هم اكنون اين شركت مدل چرخ خياطي كامپيوتري را هم در دست طراحي و ساخت دارد كه به زودي به مرحله توليدخواهد رسيد. با برنامه ريزي‌هاي انجام گرفته در اين شركت تا دو سال آينده تعداد مدل‌هاي چرخ‌هاي توليدي اين كارخانه به 25 مدل خواهد رسيد.

90درصد بازار ايران در اختيار كاچيران

استقبال مصرف كنندگان طي سال‌هاي اخير موجب شده تا محصولات اين شركت بيش از90 درصدبازارمصرف داخلي را به خود اختصاص دهد و با توجه به خدمات پس از فروش گسترده، ضمانت نامه ‌اي دوساله و آموزش رايگان همچنين تامين قطعات يدكي فراوان محصولات اين شركت موردتوجه خريداران بسياري است.

 ظرفيت توليد اين كارخانه كه تنها كارخانه در خاورميانه و مجهز به مدرن ترين ماشين آلات و آخرين تكنولوژي است سالانه يكصد هزار دستگاه چرخ خياطي در يك شيفت است كه تا سيصد هزار دستگاه در سال قابل افزايش خواهد بود. قابل توجه است كه هم اكنون حدود 80 كارخانه براي ساخت تعدادي از قطعات چرخ با اين شركت همكاري دارند و هنوز هم براي توليدكنندگان ديگري كه بتوانند در حد استاندارد به ساخت قطعات بپردازند جايگاه‌هاي مناسبي وجود دارد.

محصولات كاچيران در 28 كشور جهان

هم‌اكنون اگرچه نزديك به يك سال  از ترور سيد محمد جعفر سبزواري مدير عامل شركت كاچيران از سوي تروريست‌ها در كشور عراق مي‌گذرد ولي اين شركت توانسته با تلاش شبانه روزي بازارهاي صادراتي بزرگي را نصيب خود كند.

در حال حاضر محصولات اين شركت به28 كشور اروپايي و آسيايي نظير انگلستان، ايتاليا، فنلاند ،عربستان سعودي، كويت، امارات متحده كشورهاي آسياي ميانه صادر مي‌شود. با كشورهاي كلمبيا، كوبا و سوريه مذاكراتي در جريان است و به گفته مسئولان اين شركت در كشورهاي عراق، ليبي، مراكش، كانادا، سودان، استراليا و قرقيزستان نيز بازاريابي شروع شده است علاوه بر اينها شركت براي صدور چرخ به اقصي نقاط جهان برنامه‌هاي وسيعي تدارك ديده استShare

ساختمان اجلاس بين الملل يك نمونه موفق توليد ملي با پيروي از بيانات مقام معظم رهبريست
 
 

بايد به طرف مصرف توليدات داخلي رفت. وقتي مي خواستند ساختمان اجلاس بين المللي را بسازند-ساختماني كه امروز ما پُزش را مي دهيم- مهندسان آن اينجا آمدند. من به آن ها گفتم تصميم قطعي بگيريد كه در اين ساختمان هيچ مصالح خارجي به كار نرود. فقط در آخرِ كار در بخشي از كارهاي صوتي و الكترونيكي و استفاده از موكت نسوزي كه در داخل نمي توانيم توليد كنيم، از توليدات خارجي استفاده كردند. اين ساختمانِ به آن عظمت، نود و چند درصد مصالحش از توليدات داخلي است. بنده در قضيه ساختِ آن ساختمان چند بار قاطع اين موضوع را گفتم و ابلاغ كردم كه رفتند و دنبال كردند و شد. ما مي توانيم؛ اين همه توليد داخلي داريم: چيني، بلور و كارهاي چوبيِ به اين خوبي داريم، كه باز آقايان و بخصوص اين شركتها از خارج مي آورند!
بيانات در ديدار اعضاي هيأت دولت
http://farsi.khamenei.irShare

موضوعات

آمار وبلاگ و پیام صوتی

تعداد بازدید : 500018
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 500018
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
ADS

پیام مدیر

لوگوی ما

لوگوی دوستان

سایر امکانات

X