ابزار وبمستر

ما مي توانيم - نواها و نماها از توليد
رمز و رازهاي موفقيت؛
چگونه 3.000 تومان خود را هزاران برابر كنيم؟/ فيلم
«من موفقيت هر شخصي را در خودش مي‌بينم، اگر كسي چيزي را بخواهد بدون ترديد به آن خواهد رسيد».
 
 

  احمد غفاري، كارآفرين نمونه اين هفته برنامه پايش بود كه يكشنبه شب‌ها از شبكه اول سيما پخش مي‌شود.
وي از نوجواني علاقه‌مند به كارهاي فني و توليد محصولات با كيفيت بوده است. غفاري از همان ابتداي جواني كسب و كار توليد قطعات صنعتي را شروع كرد و در اين راه آن قدر سخت كوشي و پشتكار به خرج داد تا در سال 1387 كارآفرين نمونه ايران معرفي شد و براي محصولاتش از كشورهاي مختلف جوايز و نشان‌هاي كيفيت دريافت كرد. هم اكنون نان آوران حدود 1.000 خانواده در واحدهاي توليد احمد غفاري مشغول به كار هستند. غفاري در فعاليت‌هاي خيريه نيز فعال است و در سن 63 سالگي همچنان پرانرژي و پراميد در پي توليد و صادرات كالاهاي با كيفيت ايراني است.
كارآفرين نمونه ايران در اين برنامه در مورد شروع كار خود گفت: پس از چند سال شاگردي در تراش كاري، در سن 17 سالگي از پدرم خواستم كه يك تراشكاري باز كنم، پدرم هم سه هزار تومان به من سرمايه داد و با برادر بزرگ‌ترم اين كار را از يك كارگاه اجاره اي 12 متري شروع كرديم.
غفاري با بيان اينكه اكنون كارگاه‌هايم حدود 5000 متر مربع وسعت دارند، تاكيد كرد: من به علت عشق به كار و كارگرهايم هر روز سر كار مي‌آيم و دلم مي‌خواهد براي جامعه خودم مفيد باشم.
وي با رد سخن كساني كه مي‌گويند اين موفقيت‌ها مربوط به گذشته بوده است و در شرايط امروزي امكان ندارد، تاكيد كرد: من موفقيت هر شخصي را در خودش مي‌بينم، اگر كسي چيزي را بخواهد بدون ترديد به آن خواهد رسيد.

پخش فيلم مصاحبه احمد غفاري با برنامه پايش (در كادر زير كليك كنيد)دانلود فايل مصاحبه

حجم فايل: 17.2 MB

منبع: payesh.iribtv.irShare

دكتر علي اصغر جهانگيري؛ مردي با 50 سال كار و تلاش و نوآوري

http://fekrefarda.ir/images/jahangiri.jpg


دكتر علي اصغر جهانگيري، مرديست كه با 50 سال كار و تلاش و نوآوري، كسب و كارهاي متنوع و متعددي را پايه گذاري كرده است.
دكتر علي اصغر جهانگيري، در سال 1324 در خانواده اي روستايي در روستاي كندلوس از توابع چالوس به دنيا آمد. چهار ساله بود كه به همراه خانواده عازم تهران شد اما هيچگاه از زادگاه خود دل نكند.
جهانگيري در سال 1346 در رشته شيمي وارد دانشگاه  شد و پس از خدمت سربازي، در سال 1350 براي ادامه تحصيل به آمريكا رفت. هر چند در آمريكا فرصت هاي شغلي و درآمدهاي عالي براي او فراهم بود، اما براي خدمت به هموطنانش به ايران بازگشت و بصورت مستمر به تاسيس شركتها و خطوط توليد در محصولات داروسازي، شيميايي، شوينده و صنايع غذايي پرداخت.
دكترجهانگيري ازهمان كودكي وجواني، درآمد اضافه اش را صرف حفاظت از ميراث فرهنگي كشورمي كرد و به همت او، گنجينه هاي متعددي در موزه تهران و روستاي كندلوس درمعرض بازديد مشتاقان قرار گرفته است.
دكتر جهانگيري امروز بيشتر وقت خود را صرف ارايه مشورت به كارآفرينان جوان ايراني مي كند و پس از 67 سال هنوز بسيار پرانرژي و فعال، در خدمت توليد ملي است.

پخش فيلم مصاحبه دكتر جهانگيري با برنامه پايش، از وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني (در كادر زير كليك كنيد):
 
حجم فايل: 21.4 MB

 


منبع: وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايرانيShare

دانلود كليپ صوتي توليد ملي | يك نمونه موفق

حجم : ۲٫۸۰ مگابايت
بايد به طرف مصرف توليدات داخلى رفت. وقتى مى‌خواستند ساختمان اجلاس بين‌المللى را بسازند- ساختمانى كه امروز ما پُزش را مى‌دهيم- مهندسان آن اينجا آمدند. من به آن‌ها گفتم تصميم قطعى بگيريد كه در اين ساختمان هيچ مصالح خارجى به كار نرود. فقط در آخرِ كار در بخشى از كارهاى صوتى و الكترونيكى و استفاده از موكت نسوزى كه در داخل نمى‌توانيم توليد كنيم، از توليدات خارجى استفاده كردند. اين ساختمانِ به آن عظمت، نود و چند درصد مصالحش از توليدات داخلى است. بنده در قضيه ساختِ آن ساختمان چند بار قاطع اين موضوع را گفتم و ابلاغ كردم كه رفتند و دنبال كردند و شد. ما مى‌توانيم؛ اين همه توليد داخلى داريم: چينى، بلور و كارهاى چوبىِ به اين خوبى داريم، كه باز آقايان و بخصوص اين شركتها از خارج مى‌آورند!

بيانات در ديدار اعضاى هيأت دولت‌
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3189Share

كليپ تصويري مديريت مصرف از اركان اقتصاد مقاومتي (بيانات رهبر انقلاب)Share

كليپ تصويري معناي اقتصاد مقاومتي (از منظر رهبر انقلاب)Share

موضوعات

آمار وبلاگ و پیام صوتی

تعداد بازدید : 500015
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 500015
تعداد نوشته ها : 720
تعداد نظرات : 37
ADS

پیام مدیر

لوگوی ما

لوگوی دوستان

سایر امکانات

X